Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Gala w Zamku Królewskim


GALA FINAŁOWA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Niezmiernie miło nam poinformować, że Uczestniczka naszej terapii zajęciowej Środowiskowego Domu Samopomocy „SAMI SWOI” w Łodzi , Pani Marianna Pawłowska i jej „Przejażdżka słoniem” zajęła honorowe III MIEJSCE w tegorocznej XVII edycji konkursu, którego tematem były „Podróże moich marzeń”.

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Konkurs ten popularyzuje twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnościami, która bardzo często jest formą wyrażania siebie, swojej wrażliwości
i duchowości. Nagrody o łącznej wartości blisko 90 tys. złotych przyznane zostały w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Najlepsze prace oceniła komisja konkursowa, w skład której weszli znani artyści, plastycy, historycy sztuki i etnografowie.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 13.11.2019 roku o godzinie 13:00 w Zamku Królewskim
w Warszawie
. W uroczystej gali, zorganizowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, udział wzięła udział m.in. Marlena Maląg – Prezes PFRON oraz Władysław Skwarka – Dyrektor PFRON – odział w Łodzi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła, również obecna z nami tego dnia, małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która z miłą chęcią osobiście złożyła nam gratulacje, podpisując przy okazji pamiątkowy album, który otrzymaliśmy podczas uroczystości.

To był przepiękny dzień, pełen wzruszeń i emocji. Pani Agato, my też, tak jak Pani powiedziała uważamy, że „warto marzyć i warto mieć odwagę, żeby te marzenia spełniać”.


GALERIANaszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską