Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Noc w kopalni soli

17 grudnia wyruszyliśmy w podróż do Wieliczki. Dwudziestu śmiałków, 20 uzdolnionych osób z terapii zajęciowej i grupy teatralnej, 4 opiekunów.

Podróż minęła szybko, w dobrych nastrojach dotarliśmy na miejsce. Po drodze zwiedziliśmy Zamek Żupny, gdzie podziwialiśmy wspaniałą ekspozycję m.in. solniczek z całego świata oraz tężnie. Następnie zjechaliśmy po ziemię, żeby zostać tam już na noc.

Duże wrażenie zrobiła na nas Kaplica Św. Kingii. Po zwiedzaniu zjedliśmy wspaniałą kolację
w komnacie bankietowej. Czuliśmy się tam jak królowie jedząc przepięknie podane potrawy. To nie koniec atrakcji. Potem czekał nas nocleg w kopalni. Miejsce to okazało się bardzo urokliwe. Do dyspozycji mięliśmy piłkarzyki, ping-ponga. Zmęczenie po spacerze przestało mieć znaczenie, rozpoczęliśmy rozgrywki.

Po nocy nastał ranek i znów spacer korytarzami kopalni, żeby dotrzeć na śniadanie. Przepyszne śniadanie, któremu nie daliśmy rady. Taka była obfitość wszystkiego. Następnie zostaliśmy wywiezieni na powierzchnię, wsiedliśmy w busa i ruszyliśmy na podbój Krakowa. Tam zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu i „Dzwon Zygmunt”. Legenda głosi, że kto dotknie serca dzwonu i pomyśli życzenie to wszystko się spełni… Długo nie mogliśmy oderwać grupy od tego miejsca i sprowadzić wszystkich na dół.

Na deser oczywiście przeszliśmy się Starym Rynkiem, kupiliśmy mnóstwo pamiątek i wyruszyliśmy
w stronę domu. Wszyscy we wspaniałych nastrojach, zmęczeni ale bardzo zadowoleni. To była wspaniała wycieczka!

- zjechaliśmy 64 metry pod ziemię!

- przeszliśmy 30 km chodników!

- spaliśmy w temperaturze 14-16stC!

- jesteśmy naładowani jodem, wapniem i potasem. Na pewno tu wrócimy!


FOTOGALERIA

TUTAJ BYLIŚMY
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską