Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Otwarcie restauracji Powidok

19 września odbyło się oficjalne otwarcie „Restauracji Autorskiej – Powidok”, która mieści się przy placu Wolności 7/8 B  w Łodzi. Nazwa lokalu nie jest przypadkowa, nawiązuje bowiem do jego charakteru i wpisuje go w klimat naszego miasta. Restauracja powstała z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych i Fundacji Celeste.

„Powidok” będzie działać w ramach Centrum Aktywizacji Zawodowej zatrudniając osoby z niepełnosprawnością. Nowo powstały lokal to połączenie wybornego jedzenia, galerii sztuki oraz miejsca, gdzie promuje się literaturę. Jest to również miejsce, gdzie stworzono przyjazne warunki pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Aktywizacja zawodowa to niezbędny aspekt w procesie readaptacji osób niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą one wrócić na rynek pracy, zdobywać nowe doświadczenie i rozwijać swoje umiejętności.
„Powidok” to inicjatywa, która nie powstałaby bez pomocy władz centralnych, samorządowych oraz pozarządowych. Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, która życzyła temu niezwykłemu projektowi samych sukcesów.
Swoją obecnością zaszczycili również: Wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski, Minister Cezary Grabarczyk, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Ewa Ściborska, Joanna Skrzydlewska Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Podczas całego wydarzenia nie zabrakło starannie wyselekcjonowanych potraw oraz specjalnego występu artystycznego.

Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską