Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Relacja ze Spotkania Wigilijnego w Jedliczach 19 grudnia 2018 roku


Już od 1996 roku, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Zacisze”, organizujemy Spotkania Wigilię dla wszystkich osób korzystających ze wsparcia Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych. Uczestniczą w nich także przedstawiciele rodzin, pracowników oraz wspierających nas instytucji samorządowych.

W tym roku gościliśmy Wiceprezydenta Miasta Łodzi Pana Krzysztofa Piątkowskiego, Dyrektora Łódzkiego Oddziału NFZ Pana Artura Olsińskiego wraz z Panią Rzecznik Anną Leder, Dyrektor MOPS w Łodzi Panią Agnieszkę Duszkiewicz-Nowacką. Dyrektor PCPR w Zgierzu Panią Marię Miśkiewicz oraz Prezesa Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” Pana Tomasza Musielskiego. Spotkanie pobłogosławił Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach - o. Krzysztof Jezierski OMI.

Zaproszeni goście bardzo ciepło dziękowali za spotkanie oraz złożyli wszystkim zebranym piękne świąteczne życzenia min. Zdrowia, Miłości i Pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tegoroczne Spotkanie Wigilijne uświetnił występ Grupy Teatralnej „Kameleon”, działającej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Łodzi. Gościnnie uczestniczyli także podopieczni ośrodka w Jedliczach Tematyką spektaklu była walka dobra i zła. Na szczęście Dobro zwyciężyło i Jezus się narodził co uczciliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd.

Wzruszające zawsze jest dzielenie się opłatkiem, kiedy wszyscy składają sobie nawzajem życzenia. W pięknie udekorowanej sali ośrodka, usiedliśmy wspólnie do świątecznych potraw przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej „Zdrowa Kuchnia”. Na stole zagościły tradycyjne makiełki, karp, śledzie, pierogi, barszczyk i paszteciki, , kompot z suszu i  aromatyczne ciasta. Wszystkie tradycyjne potrawy były pyszne i pięknie podane. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom ZAZ za tak wspaniałą kulinarną oprawę naszej wspólnej Wigilii.

Po kolacji wszyscy podopieczni naszych ośrodków i projektów otrzymali paczki z łakociami i smakołykami świątecznymi, które zrealizowaliśmy dzięki projektowi „Pomoc świąteczna” ze środków Wojewody Łódzkiego.

Życzymy Państwu jeszcze raz Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 roku!Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską