Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Spartakiada Jedlicze 2019


19 czerwca 2019 roku w słoneczny upalny dzień spotkaliśmy się w Jedliczach, aby po raz drugi zmierzyć się w sportowych zmaganiach w Spartakiadzie Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych. Tegoroczna spartakiada przebiegała pod hasłem „WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI”. W sportowe szranki stanęło 8 drużyn reprezentujących wszystkie ośrodki i projekty realizowane aktualnie przez TPN. Wszystkie 10-osobowe drużyny były mieszane: uczestnicy i terapeuci.

Atmosfera była gorąca (36,6 stopni C w cieniu!!!) nie tylko dzięki aurze, ale również dopingowi kibiców wyposażonych w transparenty, plakaty, gadżety, a nawet hałaśliwe bębenki i kastaniety. Nowością tej spartakiady była konkurencja polegająca na przygotowaniu i przedstawieniu drużynowej piosenki wraz u układem choreograficznym. Kreatywność i talenty literacko-wokalno-taneczne zawodników zachwyciły wszystkich!


Duch walki, determinacja, zgranie zawodników w drużynach było niesamowite. Przeprowadzono 10 ciekawych, wyczerpujących, niekiedy zabawnych konkurencji. Ostatnie dwie: sztafeta i przeciąganie liny rozemocjonowały zawodników i kibiców do czerwoności.

Wygrała drużyna „zielonych” reprezentująca Mieszkania Chronione w Łodzi przy Zawiszy Czarnego. Pierwszą nagrodą było zaproszenie dla całej drużyny do restauracji „Filharmonia smaku” przy Pabianickiej 132. Gratulujemy zwycięzcom!

Na koniec sportowych zmagań wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z wyrytym hasłem spartakiady. Bo tego dnia naprawdę wszyscy byliśmy zwycięzcami!

Po wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez ZAZ „Zdrową Kuchnię” (chłodnik skradł nasze serca!) i odpoczynku w cieniu drzew rozstaliśmy się bogatsi o kilka siniaków, satysfakcję z pokonania własnych słabości i   wspomnienie wspaniale spędzonego wspólnie dnia. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Helena Kulawczyk

VIDEORELACJA
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską