Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Wigilia w TPN-ie


19 grudnia 2017 roku był dniem szczególnym dla wszystkich podopiecznych, pracowników i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi. Wśród wielu znakomitych gości pojawili się panowie wiceprezydentowie  Łodzi: pan Tomasz Trela i pan Krzysztof Piątkowski.

Spotkaliśmy się wszyscy na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, zwanym u nas od lat „dużą Wigilią”. Dużą, bo do stołu zasiadło ponad 200 osób. Tak dużej rodziny nie ma chyba nikt na świecie. W tym roku uroczystość odbyła się w nowo pozyskanym dla TPN  budynku byłej szkoły przy ulicy Stanisława Staszica 1/3.


Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek, przygotowanych w tym roku przez grupę teatralną „Kameleon” we współpracy z uczniami i nauczycielami Szkoły Specjalnej im. Jacka Kuronia – naszych sąsiadów, z którymi dzielimy dziedziniec. Tegoroczne jasełka były urocze, zabawne, na scenie postaciami byli również „nasi bracia mniejsi” – zwierzęta.

Ogromny, imponujący budynek przy Staszica pomieścił wszystkich biesiadników. Po obejrzeniu jasełek podzieliliśmy się opłatkiem. Był czas na podziękowania, życzenia, łzy wzruszenia. Przy przepięknych pachnących choinkach usiedliśmy do wspólnego stołu, by delektować się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami: barszczykiem z uszkami, śledziami, makiełkami i pysznymi ciastami i owocami.
Wszyscy podopieczni naszych ośrodków i projektów otrzymali paczki z łakociami i smakołykami świątecznymi, które zrealizowaliśmy dzięki projektowi „Pomoc świąteczna” ze środków Wojewody Łódzkiego.

19 grudnia 2017 roku przeszedł do historii naszej organizacji i indywidualnej historii każdego uczestnika jako wzruszająca chwila, w której byliśmy razem, byliśmy blisko, wśród przyjaciół.

Życzymy wszystkim jeszcze raz wesołych świąt i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku!


NASZA GALERIA


TUTAJ SPOTKALIŚMY SIE NA WIGILIIFOTOGALERIA CIĄG DALSZY


Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską