Napisz do nas na: kontakt@tpn.org.pl
lub zadzwoń poniedziałek-piątek
w godz. 9:00 - 16:00 na numer: 42 616 06 20
Zapraszamy na Portal Wsparcia Psychicznego
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jako zadanie zlecone w ramach art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, w ramach konkursu "Szansa - Rozwój- Niezależność".
Jest to projekt skierowany do osób korzystających ze wsparcia Mieszkań Chronionych Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi i realizowany jest w terminie od kwietnia 2019r do marca 2022r
Celem projektu jest prowadzenie systematycznych i zróżnicowanych działań rehabilitacyjnych oraz wsparcia środowiskowego dla osób niepełnosprawnych psychicznie, mających na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.
Opis projektu:
Projekt zakłada ciągłą rehabilitację i integrację 35 osób niepełnosprawnych psychicznie, funkcjonujących na zróżnicowanym poziomie samodzielności. Wszystkie zaplanowane w projekcie formy wsparcia służą wspieraniu osób chorujących psychicznie – głównie cierpiących na schizofrenię, prowadzą do wzrostu ich aktywności i zwiększenia samodzielności życiowej. Wsparcie prowadzone będzie codziennie w postaci treningu kulinarnego, treningu higieniczno-porządkowego, treningu umiejętności społecznych, treningu umiejętności dnia codziennego, treningu pedagogicznego oraz indywidualnego wsparcia ze strony psychologa. Zapewnione będzie również wsparcie w postaci zabezpieczenia terapeutycznego w godzinach nocnych. Zaplanowane w projekcie oddziaływania mają wzmocnić grupę uczestników przy jednoczesnym zbudowaniu perspektywy życiowej podopiecznych Mieszkań Chronionych, co do ich przyszłego samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Spodziewane oddziaływanie projektu:
– obniżenie poziomu lęku i napięć psychicznych
– wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie funkcjonowania społecznego
– wzrost umiejętności związanych z samodzielnym życiem
– wzrost umiejętności w obszarze utrzymania higieny własnej i otoczenia
– wzrost umiejętności praktycznych dnia codziennego
– wzrost pożądanych postaw i nawyków
– wzrost umiejętności samodzielnego przygotowywania posiłków
– zwiększenie wiedzy w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych
– wzrost poczucia bezpieczeństwa
– wzrost aktywności oraz interaktywności z otoczeniem
– wzrost poczucia własnej wartości i swobody w relacjach społecznych
Jeśli chcesz wziąć udział w w/w działaniach lub uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Mieszkaniami Chronionymi przy ul. Krawieckiej 10 abc i koordynatorem projektu Kamilą Niedźwiedzką tel. (42) 657 02 25.
Współpraca