Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Dom Pomocy Społecznej w Zgierzu

Informacje ogólne

Profil: dla osób przewlekle somatycznie chorych.
Liczba miejsc statutowych: 99 (dla kobiet i mężczyzn).
Dom spełnia wymogi standaryzacyjne. Oferujemy również możliwość pobytu w trybie pełnej odpłatności.

Położenie

Dom położony jest w malowniczej, leśnej okolicy ze zdrowym mikroklimatem, sprzyjającym rehabilitacji i wypoczynkowi. Budynek Domu, z obszernym tarasem, otoczony jest przez park leśny z utwardzonymi alejkami, ławkami, altaną i oczkiem wodnym. Daje to możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą nawet osobom o niskiej sprawności fizycznej. W sezonie letnim organizowane są na tarasie budynku i w parku imprezy okolicznościowe, kulturalne oraz spotkania przy grillu.

Opieka

Zapewniamy profesjonalną całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu, konsultacje lekarza pierwszego kontaktu i lekarza psychiatry oraz dowóz do innych lekarzy specjalistów.
Dokładamy wszelkich starań, by pobyt w ośrodku odbywał się w spokoju i ciszy, dawał możliwość realizacji zainteresowań oraz zaspokajał potrzeby uczestniczenia w życiu społecznym.

Warunki mieszkaniowe

Budynek oferuje pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe oraz pokój rodzinny. Ośrodek wyposażony jest w estetyczne łazienki przystosowane do potrzeb osób w podeszłym wieku. Wszystkie pomieszczenia i ciągi komunikacyjne dostosowane są do poruszania się osób niepełnosprawnych.
W DPS w Zgierzu znajdują się również: stołówka; świetlica; kaplica, gdzie odprawiane są Msze Święte; pracownia terapii zajęciowej oraz sale przeznaczone do rehabilitacji i fizjoterapii.

Dojazd

Dom Pomocy Społecznej w Zgierzu zlokalizowany jest przy ul. Chełmskiej 16/18, zaraz przy przystanku autobusowym zgierskiej linii 3. Dogodne połączenia komunikacyjne zarówno lokalne jak i aglomeracyjne (w tym również tramwajowe) znacznie ułatwiają Mieszkańcom i ich Rodzinom utrzymywanie bliskich kontaktów. Na terenie Ośrodka znajduje się również parking dla gości.

Serdecznie zapraszamy !

Kontakt do nas:

tel./fax. 42 719 07 27

wew. 11- sekretariat

wew. 12- portiernia

wew. 24- pracownik socjalny

e-mail: sekretariat.dpszgierz@tpn.org.pl


JAK DO NAS DOJECHAĆNASZA GALERIA


Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS
Dom Pomocy Społecznej foto. arch. DPS


Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle chorych somatycznie przy ul. Chełmskiej 16/18 w Zgierzu jest prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych na zlecenie Powiatu Zgierskiego
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską