Atrakcyjny Kazimierz


11 września 2019 roku, w piękny słoneczny poranek ruszyliśmy prawie 50-osobową grupą spod naszego Środowiskowego Domu Samopomocy, aby zwiedzić Kazimierz na Wisłą, zwany także Dolnym.

W Kazimierzu powitała nas urocza i sympatyczna pani przewodniczka, która towarzyszyła nam przez cały kilkugodzinny spacer po mieście. Obejrzeliśmy ruiny zamku, wdrapaliśmy się na Górę Trzech Krzyży, obejrzeliśmy przepiękny kościół farny z zabytkowymi organami, dwa kazimierskie rynki z zabytkowymi kamienicami. Wszystkie zabytki i atrakcyjne miejsca były w ciekawy sposób przybliżone przez panią przewodniczkę. Po zwiedzaniu miasteczka odpoczęliśmy na rejsie statkiem wycieczkowym po Wiśle. Podziwialiśmy królową polskich rzek, widok Kazimierza od strony wody i zamek w Janowcu po drugiej stronie Wisły. Mieliśmy również czas wolny na samodzielny spacer, pstrykanie zdjęć i zakup pamiątek. Największym powodzeniem cieszyły się słynne kazimierskie koguty ze słodkiego ciasta.

Wycieczka była bardzo udana, przepiękna letnia, lecz nieupalna pogoda, dobry humor uczestników, program zwiedzania dostosowany do naszych możliwości oraz urok i piękno Kazimierza spowodowały, że był to dla wszystkich niezapomniany dzień. Dzień spędzony na świeżym powietrzu, wśród przyjaciół i przepięknej architektury był świetnym akcentem na pożegnanie mijającego lata. Do zobaczenia na następnych atrakcyjnych szlakach…

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.


TUTAJ BYLIŚMYNASZA FOTORELACJA


Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Grudzień 2016

29

Nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych ogłasza nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych


Marzec 2017

01

Rozpoczęcie naboru do projektu WiP

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych prowadzi nabór na 6.miesięczne staże zawodowe

Poszukujemy osób: nieaktywnych zawodowo, niepobierających świadczeń emerytalnych, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, w wieku 18-64 lata, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Marzec 2017

10

Wizyta Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy