Gala w Zamku Królewskim


GALA FINAŁOWA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Niezmiernie miło nam poinformować, że Uczestniczka naszej terapii zajęciowej Środowiskowego Domu Samopomocy „SAMI SWOI” w Łodzi , Pani Marianna Pawłowska i jej „Przejażdżka słoniem” zajęła honorowe III MIEJSCE w tegorocznej XVII edycji konkursu, którego tematem były „Podróże moich marzeń”.

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Konkurs ten popularyzuje twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnościami, która bardzo często jest formą wyrażania siebie, swojej wrażliwości
i duchowości. Nagrody o łącznej wartości blisko 90 tys. złotych przyznane zostały w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Najlepsze prace oceniła komisja konkursowa, w skład której weszli znani artyści, plastycy, historycy sztuki i etnografowie.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 13.11.2019 roku o godzinie 13:00 w Zamku Królewskim
w Warszawie
. W uroczystej gali, zorganizowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, udział wzięła udział m.in. Marlena Maląg – Prezes PFRON oraz Władysław Skwarka – Dyrektor PFRON – odział w Łodzi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła, również obecna z nami tego dnia, małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która z miłą chęcią osobiście złożyła nam gratulacje, podpisując przy okazji pamiątkowy album, który otrzymaliśmy podczas uroczystości.

To był przepiękny dzień, pełen wzruszeń i emocji. Pani Agato, my też, tak jak Pani powiedziała uważamy, że „warto marzyć i warto mieć odwagę, żeby te marzenia spełniać”.


GALERIANaszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Grudzień 2016

29

Nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych ogłasza nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych


Marzec 2017

01

Rozpoczęcie naboru do projektu WiP

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych prowadzi nabór na 6.miesięczne staże zawodowe

Poszukujemy osób: nieaktywnych zawodowo, niepobierających świadczeń emerytalnych, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, w wieku 18-64 lata, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Marzec 2017

10

Wizyta Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy