Pierwszy roczek


Minął już rok od momentu otwarcia naszego ośrodka – Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Wielkich Serc”. 6 lutego świętowaliśmy pierwsze urodziny razem z zaproszonymi gośćmi ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Sami Swoi” mieszczącego się przy ul. Pabianickiej 132 i z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Słyszę Serce”. Kilka ciepłych słów powiedział wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych, pan Jarosław Wasiak, a świeczka na urodzinowym torcie została kilkukrotnie zdmuchnięta przez ochotników. Pierwszy zdmuchnął ją przypadkowo jeden z naszych uczestników – Mateusz, czym wywołał salwę śmiechu. Mieliśmy okazję skosztować pysznego poczęstunku. Po zjedzeniu smakołyków bawiliśmy się wspólnie, tańcząc do muzyki granej na żywo przez jednego z naszych gości, pana Jacka Babiucha. Rozwiązywaliśmy też ciekawy quiz dotyczący naszego Domu. Znaleźliśmy w nim odpowiedzi na intrygujące pytania, np. kto jest najwyższym uczestnikiem, który terapeuta zna sztukę cyrkową, czyim hobby jest malowanie, kto nosi swetry z futra lamy, jak mają na imię nasi wolontariusze, kto dba o wystrój ośrodka, jak ma na imię pani kierownik itp. Rzutem na taśmę wygrała drużyna gości, a o zwycięstwie zadecydowała znajomość peruwiańskich przygód pana Darka. Wspaniale się bawiliśmy; dziękujemy gościom za przybycie i za piękne prezenty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.            
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Grudzień 2016

29

Nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych ogłasza nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych


Marzec 2017

01

Rozpoczęcie naboru do projektu WiP

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych prowadzi nabór na 6.miesięczne staże zawodowe

Poszukujemy osób: nieaktywnych zawodowo, niepobierających świadczeń emerytalnych, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, w wieku 18-64 lata, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Marzec 2017

10

Wizyta Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy