Pożegnanie lata


W ramach projektu ASOS „ Trzecia młodość: czas na aktywność” odbywać się będą w D.P.S. imprezy integracyjne z udziałem naszych Mieszkańców oraz Juniorów: grupy „Misie” z przedszkola Sióstr Felicjanek im. Bł. M. Angeli Truszkowskiej z Łodzi oraz uczniów II klasy gimnazjum z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. Jana Pawła II w Grotnikach. 


Po tygodniach przygotowań odbyło się pierwsze spotkanie międzypokoleniowe w dniu 27.09.2017 r. Wielu z naszych mieszkańców było podekscytowanych przyjazdem młodszego pokolenia i z przyjemnością przybyli na imprezę integracyjną. Spotkanie rozpoczęło się występem przedszkolaków w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności teatralne i wokalne, przeprowadziły interaktywny konkurs warzywny w którym z ochotą brali udział nasi podopieczni. Nagrodą za rozwiązanie zagadki były wykonane przez dzieci medale, które symbolizowały prawidłową odpowiedź – warzywo.
Po krótkiej przerwie „Misie”wspólnie z Mieszkańcami  zaprezentowali zagadki muzyczne w których należało dokończyć tradycyjne melodie lub piosenki. Na zakończenie wszyscy razem wykonali układ choreograficzny do jednego z utworów.

Po występach przedszkola swój program artystyczny przedstawili uczniowie II klasy Gimnazjum, którzy wprowadzili Mieszkańców w świat porozumiewania się językiem młodzieżowym, czyli za pomocą określeń slangowych, skrótów i emotikonów.


Artyści przedstawili się językiem współczesnym oraz wyjaśnili Mieszkańcom używane określenia, na specjalnie przygotowanych tablicach zawarli przekazywane informacje oraz wzory emotikonek. W części interaktywnej Gimnazjaliści wraz z naszymi Mieszkańcami wykorzystując różne symbole emotikonek wspólnie tworzyli na kartkach informacje o sobie. Spotkanie zakończyło wspólnym poczęstunkiem 

Wspomnienie tego radosnego oraz owocnego spotkania pozostanie w pamięci mieszkańców jak i pracowników przez długi czas.NASZA GALERIA


TUTAJ ŻEGNALIŚMY SIĘ Z LATEM
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Grudzień 2016

29

Nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych ogłasza nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych


Marzec 2017

01

Rozpoczęcie naboru do projektu WiP

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych prowadzi nabór na 6.miesięczne staże zawodowe

Poszukujemy osób: nieaktywnych zawodowo, niepobierających świadczeń emerytalnych, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, w wieku 18-64 lata, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Marzec 2017

10

Wizyta Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy