Relacja ze Spotkania Wigilijnego w Jedliczach 19 grudnia 2018 roku


Już od 1996 roku, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Zacisze”, organizujemy Spotkania Wigilię dla wszystkich osób korzystających ze wsparcia Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych. Uczestniczą w nich także przedstawiciele rodzin, pracowników oraz wspierających nas instytucji samorządowych.

W tym roku gościliśmy Wiceprezydenta Miasta Łodzi Pana Krzysztofa Piątkowskiego, Dyrektora Łódzkiego Oddziału NFZ Pana Artura Olsińskiego wraz z Panią Rzecznik Anną Leder, Dyrektor MOPS w Łodzi Panią Agnieszkę Duszkiewicz-Nowacką. Dyrektor PCPR w Zgierzu Panią Marię Miśkiewicz oraz Prezesa Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” Pana Tomasza Musielskiego. Spotkanie pobłogosławił Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach - o. Krzysztof Jezierski OMI.

Zaproszeni goście bardzo ciepło dziękowali za spotkanie oraz złożyli wszystkim zebranym piękne świąteczne życzenia min. Zdrowia, Miłości i Pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tegoroczne Spotkanie Wigilijne uświetnił występ Grupy Teatralnej „Kameleon”, działającej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Łodzi. Gościnnie uczestniczyli także podopieczni ośrodka w Jedliczach Tematyką spektaklu była walka dobra i zła. Na szczęście Dobro zwyciężyło i Jezus się narodził co uczciliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd.

Wzruszające zawsze jest dzielenie się opłatkiem, kiedy wszyscy składają sobie nawzajem życzenia. W pięknie udekorowanej sali ośrodka, usiedliśmy wspólnie do świątecznych potraw przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej „Zdrowa Kuchnia”. Na stole zagościły tradycyjne makiełki, karp, śledzie, pierogi, barszczyk i paszteciki, , kompot z suszu i  aromatyczne ciasta. Wszystkie tradycyjne potrawy były pyszne i pięknie podane. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom ZAZ za tak wspaniałą kulinarną oprawę naszej wspólnej Wigilii.

Po kolacji wszyscy podopieczni naszych ośrodków i projektów otrzymali paczki z łakociami i smakołykami świątecznymi, które zrealizowaliśmy dzięki projektowi „Pomoc świąteczna” ze środków Wojewody Łódzkiego.

Życzymy Państwu jeszcze raz Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2019 roku!Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Grudzień 2016

29

Nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych ogłasza nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych


Marzec 2017

01

Rozpoczęcie naboru do projektu WiP

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych prowadzi nabór na 6.miesięczne staże zawodowe

Poszukujemy osób: nieaktywnych zawodowo, niepobierających świadczeń emerytalnych, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, w wieku 18-64 lata, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Marzec 2017

10

Wizyta Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy