Spartakiada Jedlicze 2019


19 czerwca 2019 roku w słoneczny upalny dzień spotkaliśmy się w Jedliczach, aby po raz drugi zmierzyć się w sportowych zmaganiach w Spartakiadzie Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych. Tegoroczna spartakiada przebiegała pod hasłem „WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI”. W sportowe szranki stanęło 8 drużyn reprezentujących wszystkie ośrodki i projekty realizowane aktualnie przez TPN. Wszystkie 10-osobowe drużyny były mieszane: uczestnicy i terapeuci.

Atmosfera była gorąca (36,6 stopni C w cieniu!!!) nie tylko dzięki aurze, ale również dopingowi kibiców wyposażonych w transparenty, plakaty, gadżety, a nawet hałaśliwe bębenki i kastaniety. Nowością tej spartakiady była konkurencja polegająca na przygotowaniu i przedstawieniu drużynowej piosenki wraz u układem choreograficznym. Kreatywność i talenty literacko-wokalno-taneczne zawodników zachwyciły wszystkich!


Duch walki, determinacja, zgranie zawodników w drużynach było niesamowite. Przeprowadzono 10 ciekawych, wyczerpujących, niekiedy zabawnych konkurencji. Ostatnie dwie: sztafeta i przeciąganie liny rozemocjonowały zawodników i kibiców do czerwoności.

Wygrała drużyna „zielonych” reprezentująca Mieszkania Chronione w Łodzi przy Zawiszy Czarnego. Pierwszą nagrodą było zaproszenie dla całej drużyny do restauracji „Filharmonia smaku” przy Pabianickiej 132. Gratulujemy zwycięzcom!

Na koniec sportowych zmagań wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z wyrytym hasłem spartakiady. Bo tego dnia naprawdę wszyscy byliśmy zwycięzcami!

Po wspaniałym poczęstunku przygotowanym przez ZAZ „Zdrową Kuchnię” (chłodnik skradł nasze serca!) i odpoczynku w cieniu drzew rozstaliśmy się bogatsi o kilka siniaków, satysfakcję z pokonania własnych słabości i   wspomnienie wspaniale spędzonego wspólnie dnia. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Helena Kulawczyk

VIDEORELACJA
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Grudzień 2016

29

Nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych ogłasza nabór na opiekunki do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych


Marzec 2017

01

Rozpoczęcie naboru do projektu WiP

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych prowadzi nabór na 6.miesięczne staże zawodowe

Poszukujemy osób: nieaktywnych zawodowo, niepobierających świadczeń emerytalnych, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, w wieku 18-64 lata, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Marzec 2017

10

Wizyta Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy