Rozlicz PIT Online

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Przekaż 1% swojego podatku nr krs: 0000138499

Wyjątkowy Dom


Witam na podstronie Wyjątkowego Domu.

Projekt jest realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych. Znajdziesz tutaj wszelkie informacje dotyczące tego projektu. Dowiesz się tutaj jak wyglądała historia, dzień dzisiejszy i jak wyobrażamy sobie przyszłość po zakończeniu inwestycji. Jeśli po lekturze nasuną Ci się jakieś pytania napisz na kontakt@tpn.org.pl, chętnie na nie odpowiemy.


Aktualności
ROZWIŃ

25 MARCA 2021 R.


Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że ruszyła strona dedykowana projektowi "Wyjątkowy Dom". Kliknij w ponizszy baner, aby dowiedzieć się wszytkiego o powstającej inicjatywie.

 


9 MARCA 2021 R.


Życie i zdrowie jest najważniejsze dlatego w Wyjątkowym Domu zapewnimy właściwą opiekę medyczną i pielęgniarską. Tutaj wsparcie znajdą osoby ze schorzeniami psychicznymi, ale też somatycznymi. Wszystkim, którzy potrzebują opieki zapewnimy godne warunki życia, specjalistyczny sprzęt oraz ciepły, życzliwy personel wspierający.

Bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej i pielęgniarskiej, tylko wtedy możemy reagować na pierwsze objawy i  dolegliwości.

Budujemy Wspaniałe miejsce w którym będzie profesjonalne zaplecze dla lekarzy i pielęgniarek. Jednak, aby mogło spełnić ono swoje zadanie, konieczne jest stworzenie od podstaw tego  miejsca.

Aby to mogło zostać zagwarantowane w „Wyjątkowym Domu” przekaż wsparcie finansowe, które  przeznaczymy na wykończenie i profesjonalne wyposażenie dyżurek pielęgniarskich, gabinetu lekarskiego.

Wesprzyj nas poprzez:

  • wpłatę na zrzutka.pl-  przekierowanie do zbiórki KLIK
  • udostępnienie zrzutki na swoich mediach społecznościowych
  • przekazanie nam 1% podatku nr KRS 0000138499

8 MARCA 2021 R.


"W zdrowym ciele zdrowy duch" Juwenalis z Akwinum

 

W każdym wieku sprawność fizyczna jest nieoceniona to wyznacznik zdrowia. "Wyjątkowy Dom" stawia na aktywny tryb życia, ćwiczenia i wysiłek fizyczny. Mieszkańcy będą mieli możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych m. in: stretching, joga i slow jogging, które będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Będzie również możliwość prowadzenia na terenie rehabilitacji przez profesjonalny zespół rehabilitantów. Wszystko w dostosowanych salach z wykorzystaniem urządzeń do terapii ultradźwiękowej, lamp sollux, biostymulujących laserów czy elektrostymulatorów.

Tutaj każdy będzie wyjątkowy i ważny, a ruch napędza  do kolejnych działań, które będą przygotowaniem do samodzielnego, a zarazem szczęśliwego życia.

 

Wsparcie finansowe, przeznaczymy na wykończenie i profesjonalne wyposażenie pomieszczeń do rehabilitacji i fizjoterapii oraz sali gimnastycznej, a także przygotowanie ich do bezpiecznego użytkowania.

Wesprzyj nas poprzez:

  • wpłatę na zrzutka.pl-  przekierowanie do zbiórki KLIK
  • udostępnienie zrzutki na swoich mediach społecznościowych
  • przekazanie nam 1% podatku nr KRS 0000138499


5 MARCA 2021 R.


W Wyjątkowym Domu będziemy dbać o więzi z bliskimi. Kontakt z najbliższymi to więź ważna dla każdego z nas - to nieodłączny element życia, by czuć się szczęśliwym, potrzebnym, ważnym i kochanym. To bliskość nadaje siłę do pokonywania przeciwności losu i chęć do życia. Radość z kontaktu z osobami, za którymi się tęskni jest nieoceniona i potrafi zdziałać prawdziwe cuda.         

            W Domu, przy ul. Municypalnej nawet czas pandemii nie rozdzieli bliskich. Zostanie specjalnie stworzona komfortowa i bezpieczna przestrzeń do spotkań z bliskimi. Dla osób które z różnych powodów nie będą mogły się spotkać zainstalujemy infrastrukturę do komunikacji online. Wszystko po to by móc utrzymać więzi!

 

Wesprzyj nas poprzez:

  • wpłatę na zrzutka.pl-  przekierowanie do zbiórki KLIK
  • udostępnienie zrzutki na swoich mediach społecznościowych
  • przekazanie nam 1% podatku nr KRS 0000138499


4 MARCA 2021 R.


Z serii „Człowieczy los” śpiewała Anna German

 

Praca w życiu człowieka odgrywa ogromne znaczenie . To praca jest szansą na lepsze życie.  Dzięki pracy uzyskujemy źródło utrzymania , ale przed wszystkim też sprawia że jesteśmy niezależni,  czujemy się ważni , jesteśmy dowartościowani i spełnieni.

W Wyjątkowym Domu  będzie utworzonych  aż 93 miejsc pracy, w tym 38 etatów zarezerwowanych będzie dla osób niepełnosprawnych.  Pracę wykonywać będą Mieszkańcy na takich stanowiskach  jak: pomoc kuchni, pracownik gospodarczy, ogrodnik, pracownik administracyjny.

To właśnie na terminie Domu  powstanie  min. nowoczesna kuchnia, wyposażona w profesjonalne sprzęty. Mieszkańcy w niej będą przygotowywać zdrowe, pozbawione białego cukru posiłki , wszystko zgodnie z zasadą O waste. W Wyjątkowym Domu praca w kuchni daje możliwość podniesienia kompetencji i spełnienia marzeń dla wielu osób.

Z serii „Człowieczy los” cdn…01 MARCA 2021 R.Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii
26 LUTEGO 2021 R.Z serii „Człowieczy los” śpiewała Anna German

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych od 30 lat zmienia na lepsze, życie wielu ludzi. Są to osoby które korzystają z różnych form wsparcia jakie zapewnia organizacja. One już odmieniły swoje życie, odnalazły siłę i chęci aby żyć jego pełnią. 

Może znasz Pana Zbigniewa lat 68 ? To wspaniały wrażliwy człowiek, zawsze pomocny. Może to Twój sąsiad, kolega, bliska ci osoba? Doświadczył w życiu wielu trosk, zmartwień i chorób. Kiedyś miał żonę, dzieci i pracę. Jak sam mówi miał wszystko. Z wykształcenia jest elektrykiem, ale wszyscy go nazywają „Złotą rączką”. Los sprawił, że przeszedł załamanie. Zaczął mieć poważne kłopoty z alkoholem, popadł w długi. Jakby tego było mało, został sam ponieważ w wypadku samochodowym wszyscy jego bliscy zginęli.

W chwili obecnej Pan Zbigniew czeka z niecierpliwością na „Wyjątkowy Dom”. To w nim będzie miał pracę i piękny pokój.

Codziennie pyta czy jego pokój jest już gotowy? Niestety nie może w nim jeszcze zamieszkać , gdyż brakuje środków finansowych na dokończenie prac remontowo- wykończeniowych.

Wiele już za nami, ale ogrom pracy jeszcze przed nami. Sami zobaczcie postęp naszych prac


Dom dla Pana Zbyszka to wielka zmiana, dokonaj jej razem z nami! Bądź częścią tego Domu razem z nim!

My nie zostawimy Pana Zbigniewa bez pomocy. Nie zostaw go i TY! Tak niewiele potrzeba, przekaż 1% lub darowiznę na nasze konto.

Z serii „Człowieczy los” cdn… 
25 LUTEGO 2021 R.Zapraszamy do obejrzenia kilku klipów z placu budowy Wyjątkowego Domu
Wczoraj
ROZWIŃ


Zanim pojawił się pomysł na stworzenie Innowacyjnego Domu Pomocy Społecznej (IDPS) przy ulicy Municypalnej 4 w Łodzi, w tym miejscu znajdowało się Publicznej Gimnazjum nr 38 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2013 szkoła została przeniesiona i połączona z gimnazjum nr 42 przy ul. Dubois. Przez wiele lat czterokondygnacyjny budynek był pustostanem, niszczał w wyniku dewastacji, na skutek braku inwestycji oraz braku ogrzewania w okresie zimowym. Stan techniczny budynku z każdym rokiem pogarszał się i nie nadawał się do wykorzystania w jakiejkolwiek funkcji użytkowej. Jedynie boisko znajdujące się na terenie szkoły spełniało podstawowe normy techniczne. Budynek dawnej szkoły zlokalizowany jest w spokojnym i cichym miejscu, oddalonym od zgiełku i szumu centrum oraz łownych ulic miasta. Otaczają go piękne tereny takie jak Las Popioły, Rudzka Góra, Stawy Stefańskiego czy rzeka Ner.

W regionie łódzkim coraz częściej można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na usługi społeczne dedykowane osobom z zaburzeniami psychicznymi. Na miejsce w takiej jednostce trzeba średnio czekać nawet 7 – 8 lat. W związku z tym podjęliśmy się wykonania trudnego zadania. Postanowiliśmy w istniejącym budynku dawnego gimnazjum uruchomić przyjazną dla mieszkańców placówkę – „Wyjątkowy Dom” - Innowacyjny Dom Pomocy Społecznej, który stanowiłby przykład jak tworzyć nowoczesne, przyjazne, pełne ciepła i miłości miejsce.

W 2016 roku Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych złożyło projekt pod nazwą: Innowacyjny Dom Pomocy Społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, jako element transformacji systemu wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi z instytucjonalnego w środowiskowy. W 2017 roku w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji. Rozpoczęliśmy prace nad remontem i dostosowaniem budynku tak, aby spełniał najwyższe standardy i jakość obsługi, a przy tym był innowacyjny i nowoczesny.Dziś
ROZWIŃKażdego dnia nasz Wyjątkowy Dom zmienia się nie do poznania. To dla nas nie lada wyzwanie, aby stworzyć miejsce inne niż wszystkie, miejsce dające możliwość rozpoczęcia nowego życia. Pragniemy, aby ten dom był symbolem bezpieczeństwa, miłość oraz wsparcia. Dlatego tak ważny jest nieustanny postęp prac. W chwili obecnej wszystkie rozpoczęte prace budowlane są kontynuowane. Budynek jest już w dużej części ocieplony, została wymieniona stolarka okienna. Wewnątrz obiektu trwają prace związane z dostosowaniem go na potrzeby Wyjątkowego Domu. Zakończono prace związane z położeniem instalacji elektrycznej, hydraulicznej, ogrzewaniem oraz wentylacją. Powstały także pokoje, wyznaczone zostały łazienki, które w celu zapewnienia komfortu mieszkańcom znajdują się w pokojach. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe. Chcemy na bieżąco pokazywać postępy naszych prac, dzięki czemu każdego dnia będziemy zbliżać się do końca naszej budowy.


Jutro
ROZWIŃNaszym marzeniem było stworzenie Innowacyjnego Domu Pomocy Społecznej, domu, który będzie inny niż wszystkie. Dzięki postępującym pracom nasza idea staje się coraz bardziej rzeczywista. Pragniemy zapewnić mieszkańcom bardzo dobre warunki socjalno-bytowe, a cały budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z różnymi typami niepełnosprawności. IDPS będzie zapewniał opiekę dla 100 osób. Jednym z głównych założeń Domu jest stworzenie w nim warunków jak najbardziej zbliżonych do domowych, czyli takich, które „wymuszają” na mieszkańcu jak największą samodzielność. Na terenie „Wyjątkowego Domu” powstaną przestronne pokoje z bezpośrednim dostępem do węzłów sanitarnych oraz dostępem do Internetu. Wszystkie łóżka przeznaczone dla osób leżących będą wyposażone w materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe oraz wysięgniki lub ramy rehabilitacyjne, a także instalację przyzywową oraz dyskretny monitoring umożliwiający stały nadzór nad osobami wymagającymi wzmożonej opieki.

Mieszkańcy „Wyjątkowego Domu” będą mogli podjąć aktywność zawodową w powstałej w ramach IDPS kuchni lub na innych stanowiskach, co pomoże im się przygotować do samodzielnego życia. Będą mieli zapewnione również zajęcia reintegracyjne takie jak:  trening higieniczny, budżetowy, psychologiczny czy umiejętności społecznych. Teren, gdzie znajduje się IDPS pomimo oddalenia od centrum miasta cechuje się dobrze rozwiniętą siecią transportu komunikacji miejskiej, co jest niezwykle istotne w przypadku osób z niepełnosprawnością.


TUTAJ POWSTAJE NOWY DOM
Naszą misją jest towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania pełnej kontroli nad własnym życiem sprawdź >

Kalendarium

Wrzesień 2021

25

Październik 2021

10

Marsz na rzecz zdrowia psychicznego ul. Piotrkowską